Close

Consulting

Biznesowe tło

W ramach oferty consultingu realizujemy  szeroką gamę działań  poczynając od pojedynczych sesji konsultacyjnych na całorocznych programach – konsultacyjno rozwojowych kończąc

W latach 1992-1997 Marcin zdobywał menadżerskie szlify  w czołowych zachodnich korporacjach branży FMCG (COTY, Reckitt Benckiser). Następnie stworzył i zarządzał jedną z największych europejskich central materiałów private label. Prowadził negocjacje handlowe na rynkach międzynarodowych o sumie kilkuset mln euro.   Posiada ponad dwudziestoletnie, poparte licznymi sukcesami i nagrodami doświadczenie w sprzedaży, negocjacjach i zarządzaniu firmą na stanowiskach prezesa zarządu. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Gazele Biznesu, Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego dla wybitnych przedsiębiorców. Marcin od 2010 roku wspiera doradczo zarządy średnich i dużych firm w kreowaniu i implementacji strategii  sprzedażowych, zarządczych, a także szkoleniowych. 

Marcin ukończył kilka prestiżowych polskich i międzynarodowych szkół trenerskich. Prowadził duże projekty rozwojowe dla największych międzynarodowych i polskich korporacji, między innymi Allianz, Accor, Eurocash, Macro, Santander, Lotos, Volkswagen. Współpracuje z największymi  firmami szkoleniowymi w Polsce, jest licencjonowanym trenerem Corporate Coach U (USA) oraz dyrektorem merytorycznym Brian Tracy Polska. Występuje  na najważniejszych konferencjach branżowych u boku takich ekspertów jak Brian Tracy, Robert Cialdini, Kevin Hogan, Richard Denny. Jest uznanym publicystą, pisze dla Forbes, Marketer+, Nowa Sprzedaż, Benefit, HR Leaders, Personel i Zarządzanie, world Business Class Magazine. 

Marcin specjalizuje się w szeroko rozumianym wywieraniu wpływu obecnym w trzech obszarach: 

  • Wywieranie wpływu  na zewnątrz organizacji  – szczególnie w sprzedaży i negocjacjach. Marcin jest czołowym specjalistą od twardych negocjacji w Polsce i twórcą modelu sprzedaży nieagresywnej – NASM™.
  • Wywieranie wpływu  wewnątrz organizacji – rozwój kompetencji zarzadczych i liderskich, tajniki motywowania pozafinansowego, skuteczne komunikowanie.
  • Wywieranie wpływu na siebie – analiza psychologiczna zasobów i deficytów jednostki, jej potencjał rozwojowy, wykorzystanie metod coachingowych do samorealizacji, skuteczne zarządzanie czasem i samodyscyplina.


Programy antykryzysowe w odpowiedzi na COVID - 19

W ramach pracy konsultacyjnej Marcin wspierał w tworzeniu i implementowaniu strategii takie firmy jak TU Allianz, Eurocash, Makro, Orange, Mercedes Benz, Inpost, Żabka SA, PGNiG, Orlen, BZ WBK, ACCOR i wiele innych

BUSINESS PROCESS REENGINEERING -Program zmiany modelu biznesowego dla organizacji w trudnych czasach

Business Process Reengineering to metoda polegająca na gruntownym przekształceniu procesów przedsiębiorstwa, która ma na celu poprawę jego funkcjonowania.  Zastosowanie koncepcji reengineeringu prowadzi do radykalnych zmian w obszarach takich jak: klienci, struktura organizacyjna, technologia czy też organizacja procesów.

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE - Kompleksowy program konsultacyjno – rozwojowy dla organizacji w trudnych czasach

W sytuacji kryzysowej najważniejsze jest szybkie podejmowanie decyzji skutkującymi działaniami poprawiającymi potencjał i pozycję konkurencyjną. Wymaga to podejmowania czynności „równolegle”, a więc nie tylko reagowania na problemy wynikające z bieżącej sytuacji, ale także rozwiązywania zagadnień związanych z przyszłością. 

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W FIRMIE - Szybki i skuteczny program konsultacyjno – rozwojowy

Zmiana organizacyjna to ogół istotnych dla firmy przekształceń. Owe modyfikacje istniejącego układu przedsiębiorstwa zgodnie z ustalonymi procedurami, mogą dotyczyć różnych jego części lub całości. Umiejętność dostosowania tempa zmian i metod ich wprowadzania do zmieniających się cały czas odczuć pracowników firmy przesądza o sukcesie.

Programy sprzedażowe

Od 2004 roku realizujemy programy konsultacyjno rozwojowe w obszarze przygotowania, implementowania i ewaluacji nowoczesnych strategii sprzedaży.

KEY ACCOUNT PLANNING - Rozwijanie potencjału kluczowych klientów

Roczny program wzrostu umiejętności planowania i rozwijania potencjału u kluczowych klientów, który przynosi gwarantowany, dwucyfrowy wzrost ze sprzedaży. Program z sukcesem realizowany w wielu dużych spółkach, oparty o najlepsze praktyki liderów w sprzedaży technologicznej B2B.

NASM™ STRATEGY - Roczny program wzrostu sprzedaży

Kompleksowy program konsultacyjno – szkoleniowy, którego celem jest przeanalizowanie kompetencji zespołów sprzedaży, ich wzmocnienie oraz zaplanowanie zmian w celu radykalnej poprawy wyników. Wszystko opracowane i opisane w strategiach sprawdzonych w największych korporacjach.

DIGITAL SELLING MANAGEMENT - Zarządzanie automatyzacją sprzedaży

Sprzedaż cyfrowa i społecznościowa szybko stają się normą dla wielu konsumentów na całym świecie. Przy takim napływie osób dokonujących zakupów online bardzo ważne jest, aby marki i dostawcy usług byli wyposażeni w strategię cyfrową, która pozwala im z łatwością sprzedawać produkty online.